סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
סוליטר אוסטרלי
00:00
0

סוליטר אוסטרלי

סוג משחק: יוקון
|
סטטיסטיקת ניצחון: 14%

הקדמה

סוליטר אוסטרלי הוא משחק קלפים פופולרי שמשחקים עם חפיסת קלפים רגילה של 52 קלפים. המשחק הוא וריאציה של סוליטר יוקון עם דימיון גם לסוליטר קלונדייק. עם זאת, הוא קשה יותר מסוליטר יוקון בעיקר בגלל שמשתמשים בו במלאי. זהו מאבק תמידי של צורך בקלפים שלא תמיד זמינים...


מקובל ששחקן ממוצע יכול לנצח כ- 20% מהמשחקים של סוליטר אוסטרלי, ושחקן מעולה יכול לנצח כ- 33%.


אלו שסוליטר אוסטרלי מאתגר מדי עבורם מוזמנים לנסות לשחק בסוליטר אוסטרלי קל. יש בו 2 מעברים במלאי במקום אחד. המעבר הנוסף מקבל מאוד על המשחק.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב מארבעה אזורים שונים.


לוח המשחק ממוקם בחלק המרכזי-עליון. הוא מורכב מ 7 עמודות. כל עמודה מכילה ערימה אנכית של קלף אחד או יותר עם הפנים כלפי מעלה. בהמשך המשחק היא יכולה גם להפוך לריקה. זה המקום בו מרבית הפעילות מתרחשת במהלך המשחק.


אזור ערימות הבית ממוקם בפינה הימנית העליונה, מעל לוח המשחק. הוא מורכב מארבעה מלבנים. בכל ערימה ניתן לבנות סדרה מאס למלך.


בפינה השמאלית העליונה ממוקמים המלאי וערימת הקלפים הפתוחים. הם עובדים יחד בכדי לספק קלף אחד שאיתו אפשר יהיה לשחק בכל פעם.


המלאי מכיל קלפי רזרבה בהם יעשה שימוש עם התקדמות המשחק. הוא מכיל ערימה של קלפים עם הפנים כלפי מטה. וערימת הקלפים הפתוחים נמצאת ישירות לימין המלאי.


בכל פעם שהשחקן לוחץ על ערימת המלאי, הוא חושף קלף אחד. ניתן לשחק רק עם הקלף העליון בערימת הקלפים הפתוחים. לערימת הקלפים הפתוחים ניתן לשלוח רק קלפים מהמלאי.


סוליטר אוסטרלי מאפשר מעבר אחד בלבד בקלפי המלאי. סוליטר אוסטרלי קל מאפשר 2 מעברים בחפיסה. כדי לאפס מלאי ריק, על השחקן ללחוץ עליו, וכל ערימת הקלפים הפתוחים תעבור חזרה למלאי, עם הפנים כלפי מטה. לא ניתן להכניס קלפים למלאי בשום דרך אחרת.

מטרה

המטרה של סוליטר אוסטרלי היא לבנות את כל 4 הסדרות בערימות הבית, מאס למלך.

איך לשחק סוליטר אוסטרלי

בתחילת המשחק, ערימה של 4 קלפים עם הפנים כלפי מטה מועברת לכל אחת מ -7 העמודות בלוח המשחק. 24 הקלפים הנותרים נשלחים למלאי.


כדי לנצח במשחק, על השחקן לבנות את כל 4 הסדרות בערימות הבית מאס למלך, קלף אחד בכל פעם. השחקן רשאי להעביר קלף לערימות הבית או מתחתית עמודה בלוח המשחק או מערמת הקלפים הפתוחים. ניתן להעביר קלף מערימות הבית ללוח המשחק, כל עוד מדובר במהלך חוקי.


במשחק זה, טכנית, ניתן להזיז רק קלף אחד בכל פעם. עם זאת, אם ישנם קלפים מעל קלף המקור והמעבר הוא לעמודה אחרת, כולם מצטרפים למסע. ערימות יכולות לפעמים לגדול מאוד. מותר להעביר קלף על גבי קלף בתחתית עמודה אחרת אם קלף המטרה גבוה במספר אחד ומאותה צורה של קלף המקור.


מכיוון שאין קלף גבוה ממלך, לא ניתן להעביר אותו לערמה אחרת. המלך הוא הקלף היחיד שמותר להציב בעמודה ריקה.


כאשר כל הקלפים הועברו לשביעות רצונו של השחקן, לחיצה על המלאי תגרום לחלוקת קלף אשר יהפוך לזמין להעברה מערימת הקלפים הפתוחים, מה שיכול לתת אפשרות למהלכים נוספים. התהליך חוזר על עצמו עד לניצחון המשחק או עד שלא ניתן לשלוח עוד קלפים לערימות הבית.

אסטרטגיה

להלן תשעה טיפים כיצד לנצח בסוליטר אוסטרלי:

  • תכננו מהלכים בזהירות. נסו למצוא שילוב של מהלכים רצופים שמשיגים מטרה שימושית כלשהי, כמו הזזת קלף מערימת הקלפים הפתוחים .
  • כדי לבחון אם כדאי להזיז קלף או לא, מצאו תחילה קלף מטרה אפשרי (או עמודה ריקה, אם מדובר במלך). ואז, כדי לחשוף את הקלף, מצאו קלף מטרה להזיז אליו את הקלף שחוסם אותו. וכך הלאה עד שמגיעים לקלף התחתון, מה שאומר שהמהלך המקורי יכול להתבצע.
  • לעיתים קרובות ניתן לפנות עמודה ולהעביר אליה מלך מהערימה. עם זאת, אם העברת המלך אינה מספקת רווח אמיתי, ייתכן שעדיף לחכות עם המהלך. אולי בהמשך המשחק יהיה אפשר להשתמש בעמודה הריקה לדברים חשובים יותר.
  • אם אפשרי, מקמו את כל ארבעת המלכים בלוח המשחק, כאשר כל אחד מהם מתחיל סדרה משלו. עם זאת, אם לא ניתן לפנות מספיק עמודות, יש לתת עדיפות למלכים שבערימת הקלפים הפתוחים. מלך שנקבר בערימת הקלפים הפתוחים יכול להפוך את הניצחון לקשה.
  • הימנעו מביצוע מהלכים מסוכנים. לדוגמה, מהלך שגורם לקלף נמוך להיות באותה ערימה עם קלף גבוה יותר מאותה צורה, הוא מסוכן. בשלב מסוים, עלולה להיווצר בעיה מכיוון שהקלף הנמוך יותר אינו יכול להגיע לתחתית העמודה שלו.
  • כאשר מלך נמצא בראש עמודה (ולפעמים גם אם הוא לא בראש), תמיד בטוח לבנות ממנו והלאה לפי מספר וצורה. כמו כן, אין שום סיבה אמיתית להסיר אי פעם קלף מערימות הבית.
  • יותר מכל, הסוד לניצחון הוא פינוי המלאי והקלפים הפתוחים.
  • אין צורך לשחק את כל המהלכים האפשריים לפני לחיצה על המלאי. די פשוט לקבוע אם ניתן להניח את הקלף העליון מערימת הקלפים הפתוחים על עמודה כלשהי או לא. אם אי אפשר, אין מהלכים שיוכלו לשנות את העובדה הזאת לפני שלוחצים על המלאי. באופן דומה, קלף שניתן להזיז מאחת העמודות לערימות הבית עדיין יהיה זמין לאחר לחיצה על המלאי.
  • כאשר מתחיל משחק חדש, ייתכן והשחקן ירצה לבדוק את לוח המשחק כדי לראות אם הוא נמצא בנעילה. לא ניתן ליצור נעילה באמצעות הזזת קלפים. למרות שזה מקרה יחסית נדיר, נעילה הופכת את המשחק לבלתי אפשרי. לדוגמה, נניח שמלמעלה למטה, הרצף 8H-6H-7H קיים בתוך ערימה. לעולם לא ניתן להציב את ה- 6H על ה- 7H ולכן לעולם לא ניתן יהיה לשלוח אותו לערימות הבית.
סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

סוליטר אוסטרלי

סוג: יוקון
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 7 (בערך 14%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
מלאי:
קלפים פתוחים:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 634093 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי