סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
איסט הייבן
00:00
0

איסט הייבן

סוג משחק: עכביש
|
סטטיסטיקת ניצחון: 20%

הקדמה

סוליטר איסט הייבן (במקור נקרא סוליטר אייסס אפ), הוא משחק קלפים נפוץ, הוא הומצא לפחות מתחילת שנות השלושים של המאה העשרים.
איסט הייבן הוא שילוב בין סוליטר עכביש וסוליטר קלונדייק.


שחקן ממוצע יכול לנצח בכ- 25% מהמשחקים שלו ושחקן טוב 40% עד 50% מהמשחקים.


המשחק דורש מיומנות מסויימת כדי להצליח; עם זאת, חלק גדול מהמשחק הוא מזל. לעיתים קרובות, במשחק שיחולק באופן אקראי אין לשחקן סיכוי לנצח.

מטרה

המטרה של סוליטר איסט הייבן היא לבנות את כל 4 הסדרות בערימות הבית, מאס למלך.

איך לשחק סוליטר איסטהייבן

בתחילת המשחק, ערימה של 3 קלפים מחולקת לכל אחת מ -7 העמודות בלוח המשחק, כאשר רק הקלף העליון בכל ערימה גלוי. שאר 31 הקלפים מונחים עם הפנים כלפי מטה במלאי.


בלוח המשחק, הסדרות נבנות לפי מספר יורד ובצבעים מתחלפים. בתוך לוח המשחק, ניתן להזיז רצף מסודר בצבעים מתחלפים בכל אורך שהוא מתחתית ערימה אחת לתחתית ערמה אחרת, בתנאי שקלף היעד גבוה במספר אחד גבוה מהקלף העליון המועבר וגם בצבע הפוך ממנו.


כשמורידים את הקלף האחרון מעל גבי קלף נסתר, הוא יחשף וניתן יהיה לשחק עימו. כאשר כל הקלפים מוסרים מערימה, העמודה תחשב לריקה. ניתן למלא עמודה ריקה בכל רצף שהוא בעל קלף אחד או יותר.


על מנת לבנות סדרות בערימות הבית, השחקן יכול להעביר אליהן קלף אחד בכל פעם. אם הקלף הוא אס, הוא מתחיל סדרה חדשה, אם לא, הוא חייב להיות מונח מעל הקלף בסדרה המתאימה. מותר להעביר קלף מערימות הבית ללוח המשחק.


כאשר אין מהלכים נוספים שניתן לבצע, השחקנים לוחצים על המלאי. המלאי יחלק קלף עם הפנים כלפי מעלה לכל עמודה (או 3 קלפים בחלוקה האחרונה). לא ניתן להעביר קלפים אל המלאי.


תהליך הזזת הקלפים וחלוקת חדשים ממשיכה עד שכל הקלפים מהמלאי חולקו. המשחק מסתיים אם השחקן יכול להעביר את כל הקלפים שנותרו מהטבלה לערימות הבית, או כאשר השחקן מחליט להפסיק את המשחק.

אסטרטגיית איסט הייבן

להלן מספר טיפים כיצד לנצח בסוליטר איסט הייבן:

  • לפני חלוקת קלפים מהמלאי, וודאו תמיד שאין פעולות אחרות שניתן לבצע. אין הכוונה שצריך לבצע תמיד כל מהלך אפשרי, אבל אם אין סיבה טובה לא לשחק קלף, עדיף לשחק אותו.
  • סדר הפעולות משנה. לעתים קרובות ניתן להשיג יותר ממטרה אחת במקביל. לדוגמה, אם מהלכים נעשים בסדר הנכון, יתכן שניתן יהיה לחשוף קלף נסתר ביותר מעמודה אחת, בעוד שהעברת קלפים בסדר אחר לא תעשה זאת.
  • כאשר יש ברירה, בדרך כלל עדיף לחשוף קלף הפוך בערימה המכילה את כמות הקלפים הפתוחים הרבים ביותר. מקרה אחד שלא לעשות זאת יכול להיות כאשר יש חשיבות מכרעת לפנות עמודה בהקדם האפשרי.
  • מכיוון שלא ניתן להציב מלך על קלף אחר, בשלב מסוים יש צורך להעביר את המלך לעמודה פנויה. אם המלך חוסם קלפים נחוצים, עדיף להזיז את המלך מוקדם מאשר מאוחר.
  • חשוב לפנות עמודה אחת או יותר. בתחילת המשחק עד אמצע המשחק, עמודה בדרך כלל איננה יעילה מלבד להפוך קלף מוסתר או שניים. עם זאת, בהמשך המשחק, חיוני להיות מסוגל לפנות עמודות, הן כדי להפוך את כל הקלפים הפתוחים שנותרו וגם כדי להשתמש בהם למיקום סדרות חדשות. עד החלוקה הסופית, האידיאל הוא שלא יהיה יותר מרצף אחד בעמודה.
  • חשיפת קלפים נסתרים היא בראש סדר העדיפויות. אולם עדיין יש סיכוי טוב לנצח גם אם יש מספר קלפים פתוחים בסוף משחק.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב משלושה חלקים שונים.


לוח המשחק ממוקם בחלק המרכזי של המסך. הוא מורכב מ 7 עמודות. כל עמודה מכילה ערימה אנכית של קלף אחד או יותר עם הפנים כלפי מעלה, או שהיא תהיה ריקה, תלוי במצב המשחק הנוכחי. כאן מתרחשת כל הפעילות במהלך המשחק.


איזור ערימות הבית ממוקם מעל לוח המשחק. הוא מורכב מארבעה מלבנים. כל מלבן הוא בסיס בו ניתן לבנות סדרה מאס למלך.


המלאי ממוקם בפינה השמאלית העליונה. זה המקום בו נמצאים קלפי המילוי שנכנסים למשחק. בתחילת המשחק הקלפים במלאי מסודרים בערימה הפוכה. על מנת לחלק קלפים מהמלאי, על השחקן ללחוץ על הערימה. מהלך זה מחלק קלף לכל אחת מהעמודות, למעט הפעם האחרונה שמחלקת את שלושת הקלפים שנותרו.

סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

איסט הייבן

סוג: עכביש
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 5 (בערך 20%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
מלאי:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 110219 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי