סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
סוליטר ארבעים גנבים
00:00
0

סוליטר ארבעים גנבים

סוג משחק: ארבעים גנבים
|
סטטיסטיקת ניצחון: 5%

הקדמה

סוליטייר ארבעים גנבים (או סוליטייר 40 גנבים) הוא משחק קלפים פופולרי ואהוב ברחבי העולם. משחקים אותו עם שתי חבילות קלפים רגילות של 52 קלפים. המשחק ידוע גם בשמות: הארבעים הגדולים, נפוליאון סנט הלנה, רוזוולט בסן חואן, ולה קאדרן.
השם "ארבעים" מגיע ממספר הקלפים המחולקים ללוח המשחק בתחילת כל משחק.


סוליטייר ארבעים גנבים הוא משחק שקשה לנצח בו, והוא דורש מיומנויות טובות בפתרון בעיות.


בין היתר, הוא מהווה גם בסיס לכמה גרסאות, שרובן מקלות על ניצחון המשחק, אחת מהן היא גרסת סוליטייר ג'וזפין.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב מארבעה אזורים שונים.


לוח המשחק ממוקם בחלק המרכזי של המסך. הוא מורכב מ10 עמודות לא מסומנות. כל עמודה מכילה ערימה אנכית של קלף אחד או יותר עם הפנים כלפי מעלה או שהיא תהיה ריקה, תלוי במצב המשחק הנוכחי. זה המקום בו מרבית הפעילות מתרחשת במהלך המשחק.


ערימות הבית ממוקמות ישירות מעל לוח המשחק. הן מורכבות מ8 מלבנים אופקיים. כל מלבן הוא בסיס בו ניתן לבנות סדרה מאס למלך.


בפינה השמאלית העליונה נמצא המלאי. זה המקום בו נמצאים קלפי הרזרבה שנכנסים במהלך המשחק. בתחילת המשחק הוא מכיל ערימה של קלפים עם הפנים כלפי מטה. מימין למלאי נמצאת ערימת הקלפים הפתוחים. כאשר מתחילים משחק חדש, אזור זה יהיה ריק.


המלאי והקלפים הפתוחים עובדים יחד על מנת להכניס קלפים חדשים למשחק. בכל פעם שהשחקן לוחץ על מלאי שאינו ריק, קלף אחד ממנו מועבר אוטומטית עם הפנים כלפי מעלה אל תוך ערימת הקלפים הפתוחים. המצב הנפוץ הוא שיש קלפים רבים בערימת הקלפים הפתוחים. הקלף העליון בערימת הקלפים הפתוחים הוא הקלף היחיד בערימה שחשוף. כאשר משתמשים בקלף מהקלפים הפתוחים, הקלף שמתחתיו, אם יש אחד כזה, הופך להיות הקלף החדש שאיתו ניתן לשחק.

מטרה

המטרה של סוליטייר ארבעים גנבים היא לבנות את כל 8 הסדרות מאס ועד למלך בערימות הבית.

איך לשחק ארבעים גנבים

סוליטייר ארבעים גנבים משחקים עם שתי חפיסות של קלפי משחק רגילים, בסך הכל 104 קלפים.


בתחילת המשחק, ערימה של 4 קלפים פתוחים מחולקת לכל אחת מ -10 העמודות בלוח המשחק. 64 הקלפים הנותרים נשלחים למלאי.


כלל חשוב במשחק הוא שהשחקן רשאי להזיז רק קלף אחד בכל פעם. עם זאת, בגרסה הנקראת סוליטייר ג'וזפין, השחקן רשאי להזיז רצפים ממויינים בכל אורך שהוא. פרט לחוק זה, שני המשחקים זהים.


אי אפשר להעביר קלפים לערימת הקלפים הפתוחים מלבד מהמלאי. ניתן לעשות זאת בכל נקודה במהלך המשחק.


ניתן להעביר קלף לתחתית עמודה בלוח המשחק מהקלפים הפתוחים, מערימות הבית, או מתחתית עמודה אחרת בלוח המשחק. קלף היעד חייב להיות גדול ממנו במספר אחד, ובאותה צורה. לעמודה ריקה ניתן להעביר כל קלף.


השחקן יכול להעביר קלף לערימת הבית מתחתית עמודה בלוח המשחק או מהקלפים הפתוחים. עם זאת, הקלף חייב להתאים - אס מתחיל לבנות סדרה חדשה והיחיד שמותר לשים בערימת בית ריקה. לאחר מכן, מותר לשים כל קלף מאותה צורה ושגדול במספר אחד מהקלף העליון באותה ערימת הבית

אסטרטגיה

להלן 9 טיפים כיצד לנצח בסוליטייר ארבעים גנבים:

  • תכננו את המהלכים שלכם בזהירות. נסו למצוא שילוב של מהלכים רצופים שישיגו מטרה מועילה.
  • לפני שתבצעו מהלך כלשהו, התבוננו היטב בקלפים שבלוח המשחק. שימו לב במיוחד היכן ממוקמים האסים והמלכים, כמו גם לבעיות פוטנציאליות אחרות.
  • חשוב להעביר את האסים לערימות הבית, וכמה שיותר מוקדם יותר טוב. כמובן, ש2 ו3 חשובים גם הם. ניתן בקלות להפסיד משחק בגלל חוסר יכולת לגשת אפילו רק לקלף אחד או שניים הנדרשים להשלמת סדרה. הדבר יכול לקרות כמובן עם כל קלף, אבל נפוץ במיוחד עם קלפים מסדר נמוך.
  • ניתן להסיר מלך מערימה רק על ידי שליחתו לערימת בית או הזזתו לעמודה פנויה. שני המקרים לא צפויים להתרחש עד שלב מאוחר במשחק. משום כך, מלכים תוקעים כל קלף שעליו הם נמצאים.
  • כאשר מעבירים קלף לעמודה ריקה, מלך הוא לעתים קרובות האופציה הטובה ביותר. המהלך לא רק משחרר את הקלפים הכלואים מתחתיו, אלא גם מתחיל רצף יורד, בכיוון ההפוך מערימות הבית. אם לא מלך, אז המלכה היא הבחירה השנייה הטובה ביותר להתחיל איתה רצף חדש.
  • מסיבות רבות, לפינוי עמודות נוספות צריכה להיות עדיפות גבוהה. ברגע שהתפנו, יש לעשות מאמץ לשמרן. עם זאת, לפעמים הכרחי לוותר על עמודה ריקה בתמורה לרווח אחר.
  • עמודות ריקות מגדילות ניידות (שהיא היכולת להזיז קלפים), במיוחד בין ערימות. ככל שעמודות רבות יותר פנויות כך הניידות גדולה יותר. וככל שהניידות גדולה יותר, כך גדל הסיכוי שיהיו לשחקן הזדמנויות לבצע סידור מוצלח של הקלפים, הכוללים שחרור קלפים, הארכת רצפים, שליחת קלפים אל ערימות הבית, וכל דבר אחר שיאפשר ניצחון בסופו של דבר. לפני סגירת עמודה פנוייה כלשהי, על השחקן לנסות לבצע מהלכים פרודוקטיביים (כמו הארכת רצף כלשהו, שחרור קלף) שלא יהיה ניתן לבצע עם עמודה פנויה אחת פחות.
  • בכל פעם שמזיזים קלף, יש פוטנציאל לשנות את הניידות של מצב המשחק הנוכחי. מהלך מסוים שעשוי היה לעבוד לפני, אולי יהיה בלתי אפשרי לאחר המעבר. מסיבה זו, על השחקן לעכב מהלכים זמן רב ככל האפשר כדי להיות חופשי לנצל את ההזדמנויות שעולות. עם זאת, תמיד מומלץ לשלוח אסים ו2 אל ערימות הבית מיד כשאפשר.
  • סיבה נפוצה להפסד היא יותר מדי קלפים הנמצאים בתחתית ערימת הקלפים הפתוחים, מה שחוסם גישה לקלפים קריטיים הנחוצים לניצחון. כאשר מתחיל משחק, כמעט בלתי נמנע שערימת הקלפים הפתוחים תגדל במהירות. אם רוצים להשיג ניצחון, על השחקן להתחיל לפרק את ערימת הקלפים הפתוחים. הזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא כאשר יש מספר עמודות פנויות והעמודות האחרות מסודרות ברצפים. לכן, הסיבה השנייה הנפוצה ביותר להפסדים היא - חוסר היכולת לפנות עמודות.
סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

סוליטר ארבעים גנבים

סוג: ארבעים גנבים
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 20 (בערך 5%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
מלאי:
קלפים פתוחים:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 74616 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי