סוליטר ברשת
עזרה
ניקוד
חדש
תפריט
אפשרויות
וויסט סיבוב: 0

וויסט

סוג משחק: משחק קלפים
|
מספר שחקנים:4

איך לשחק וויסט?

וויסט הוא משחק מסוג לקיחה (trick-taking).

במשחק הוויסט שלנו יש ארבעה שחקנים שמחולקים לשתי קבוצות, כאשר השותף של כל שחקן יושב מולו.

אתה (הקוף החום) והשותף שלך (האפרוח הצהוב) מהווים קבוצה אחת. הקבוצה השנייה מורכבת מהשועל האדום והבונה הכחול (שני השחקנים הממוחשבים האחרים).


משחק הוויסט מורכב מכמה סיבובים. כל סיבוב מכיל 13 תורות (tricks). מטרת המשחק היא לנצח בכמה שיותר תורות. הקלף הגבוה ביותר הוא אס והקלף הנמוך ביותר הוא 2.


בתחילתו של כל סיבוב נבחרת סדרה אחת להיות סדרת השליט. סדרת השליט הנבחרת תופיע על הלוח. קלף מסדרת השליט תמיד מנצח כל קלף מסדרה אחרת. לדוגמה: אם סדרת השליט היא לב, 2 לב מנצח את אס עלה.


בכל סיבוב חמישי אין קלף שליט.

מהלך המשחק

השחקן שיתחיל את התור הראשון בסיבוב הראשון נבחר באקראי. בסיבובים הבאים השחקן שיתחיל את התור הראשון יהיה השחקן הבא עם כיוון השעון. בכל תור, השחקן המוביל משחק קלף שיהיה הקלף המוביל של התור. כל השחקנים לפי הסדר חייבים לשחק קלף מאותה סדרה של הקלף המוביל אם יש להם כזה. אם אין לשחקן קלף מהסדרה המובילה של התור, הוא רשאי לשחק קלף מסדרה אחרת לרבות סדרת השליט.


אם במהלך התור שוחקו קלפים מסדרת השליט, השחקן ששיחק את קלף השליט הגבוה ביותר הוא המנצח של התור. אם במהלך התור לא שוחקו קלפים מסדרת השליט, השחקן ששיחק את הקלף הגבוה ביותר מהסדרה של הקלף המוביל של התור הוא המנצח של התור. המנצח של התור מוביל את התור הבא.

ניקוד

כדי לנצח בסיבוב קבוצה צריכה לנצח ביותר מ-6 תורות. כל תור שבו הקבוצה ניצחה מעבר ל-6 תורות מזכה את הקבוצה בנקודה. הקבוצה היריבה לא מקבלת ולא מפסידה נקודות.
לדוגמה אם קבוצה א' ניצחה ב-9 תורות וקבוצה ב' ניצחה ב-4 תורות בסיבוב כלשהו - קבוצה א' תקבל 9-6=3 נקודות על הסיבוב וקבוצה ב' תקבל 0 נקודות.


הקבוצה הראשונה שמשיגה 7 נקודות מנצחת את המשחק.

טיפים למתקדמים

  • נסו לזכור איזה קלפים כבר שוחקו על מנת להבין איזה קלפים נשארו למי.
  • לדוגמה: אם שחקן שיחק קלף גבוה למרות שלא יכל לנצח איתו כנראה שזה היה הקלף האחרון שלו מהסדרה הזאת, ויש אפשרות שהוא יוכל לשחק קלף שליט בתור הבא שבו הסדרה המובילה תופיע.
  • אם לשחקן אין קלף מהסדרה של הקלף המוביל הוא יכול לבחור לשחק קלף שליט אבל יכול גם לבחור להימנע מכך.
  • יש סיכוי גבוה מאוד שלפחות אחד מארבעת השחקנים ישחק קלף שליט בתור השלישי של סדרה מסוימת.
  • זכרו שוויסט הוא משחק קבוצתי. נסו לנצח בתורות בעצמכם אך בנוסף נסו להבין איזה קלפים יש לשותף ושחקו קלפים שיעזרו לקבוצה לנצח.
  • אם השותף מנצח בתור תנו לו לנצח אפילו אם יש לכם קלף גבוה יותר. יש סיכוי שתוכלו לנצח עם הקלף שלכם תור נוסף אחר במהלך המשחק.
סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
משחק חדש
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה
הפסקת קפה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי