סוליטר ברשת
עזרה
ניקוד
חדש
תפריט
אפשרויות
משחק חדש
האתגרים היומיים
אפשרויות
סטטיסטיקה
שתף משחק
חוקי המשחק

דף הבית
וויסט סיבוב: 0
שתף משחק

וויסט

סוג משחק: משחק קלפים
|
מספר שחקנים:4

איך לשחק וויסט?

וויסט הוא משחק מסוג לקיחה (trick-taking). במשחק הוויסט שלנו יש ארבעה שחקנים שמחולקים לשתי קבוצות, כאשר השותף של כל שחקן יושב ממולו. את\ה הצב והדולפין (שחקן ממוחשב) הוא השותף שלך. שני השחקנים האחרים (הברבור והאיגואנה) הם שחקנים ממוחשבים והם היריבים שלכם.


משחק הוויסט מורכב מכמה סיבובים. כל סיבוב מכיל 13 תורות (tricks). מטרת המשחק היא לנצח בכמה שיותר תורות. הקלף הגבוה ביותר הוא אס והקלף הנמוך ביותר הוא 2.


בתחילתו של כל סיבוב נבחרת סדרה אחת להיות סדרת השליט. סדרת השליט הנבחרת תופיע על הלוח. קלף מסדרת השליט תמיד מנצח כל קלף מסדרה אחרת. לדוגמה: אם סדרת השליט היא לב, 2 לב מנצח את אס עלה.


בכל סיבוב חמישי אין קלף שליט.

מהלך המשחק

השחקן שיתחיל את התור הראשון בסיבוב הראשון נבחר באקראי. בסיבובים הבאים השחקן שיתחיל את התור הראשון יהיה השחקן הבא עם כיוון השעון. בכל תור, השחקן המוביל משחק קלף שיהיה הקלף המוביל של התור. כל השחקנים לפי הסדר חייבים לשחק קלף מאותה סדרה של הקלף המוביל אם יש להם כזה. אם אין לשחקן קלף מהסדרה המובילה של התור, הוא רשאי לשחק קלף מסדרה אחרת לרבות סדרת השליט.


אם במהלך התור שוחקו קלפים מסדרת השליט, השחקן ששיחק את קלף השליט הגבוה ביותר הוא המנצח של התור. אם במהלך התור לא שוחקו קלפים מסדרת השליט, השחקן ששיחק את הקלף הגבוה ביותר מהסדרה של הקלף המוביל של התור הוא המנצח של התור. המנצח של התור מוביל את התור הבא.

ניקוד

כדי לנצח בסיבוב קבוצה צריכה לנצח ביותר מ-6 תורות. כל תור שבו הקבוצה ניצחה מעבר ל-6 תורות מזכה את הקבוצה בנקודה. הקבוצה היריבה לא מקבלת ולא מפסידה נקודות.
לדוגמה אם קבוצה א' ניצחה ב-9 תורות וקבוצה ב' ניצחה ב-4 תורות בסיבוב כלשהו - קבוצה א' תקבל 9-6=3 נקודות על הסיבוב וקבוצה ב' תקבל 0 נקודות.


הקבוצה הראשונה שמשיגה 7 נקודות מנצחת את המשחק.

טיפים למתקדמים

  • נסו לזכור איזה קלפים כבר שוחקו על מנת להבין איזה קלפים נשארו למי.
  • לדוגמה: אם שחקן שיחק קלף גבוה למרות שלא יכל לנצח איתו כנראה שזה היה הקלף האחרון שלו מהסדרה הזאת, ויש אפשרות שהוא יוכל לשחק קלף שליט בתור הבא שבו הסדרה המובילה תופיע.
  • אם לשחקן אין קלף מהסדרה של הקלף המוביל הוא יכול לבחור לשחק קלף שליט אבל יכול גם לבחור להימנע מכך.
  • יש סיכוי גבוה מאוד שלפחות אחד מארבעת השחקנים ישחק קלף שליט בתור השלישי של סדרה מסוימת.
  • זכרו שוויסט הוא משחק קבוצתי. נסו לנצח בתורות בעצמכם אך בנוסף נסו להבין איזה קלפים יש לשותף ושחקו קלפים שיעזרו לקבוצה לנצח.
  • אם השותף מנצח בתור תנו לו לנצח אפילו אם יש לכם קלף גבוה יותר. יש סיכוי שתוכלו לנצח עם הקלף שלכם תור נוסף אחר במהלך המשחק.
סוליטר ברשת
   
© 2017-2022 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
משחק חדש
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה
גולף
הפסקת קפה
הרשמה לסוליטר ברשת
כבר נרשמת? היכנס כאן
מתחברים לסוליטר!
 שכחת את שם המשתמש או את הסיסמה?
ברוך הבא לסוליטר ברשת!

הסטטיסטיקות שלי

המייל היומי
שינוי סיסמה

התנתק

סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי