סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
קנפילד
00:00
0

קנפילד

סוג משחק: קנפילד
|
סטטיסטיקת ניצחון: 7%

הקדמה

סוליטר קנפילד משחקים עם חפיסת קלפים רגילה בת 52 קלפים. במדינות מסוימות, המשחק ידוע כסוליטר שד.


על ידי הרצת תוכנת מחשב, ההערכה היא שכ- 70% מכל המשחקים האפשריים של סוליטר קנפילד ניתנים לפיתרון. עם זאת, בני אדם כומבן פותרים באחוזים נמוכים הרבה יותר.


עבור משחקים שנוצרו באופן אקראי, שחקנים אנושיים מנצחים רק כ -1 מתוך 14 משחקים. כמובן, על ידי ביטול מהלכים באופן חופשי ומשחק רק במשחקים שנוצחו בעבר, השחקן האנושי יכול להצליח קצת יותר טוב.

היסטוריה

האגדה מספרת שסוליטר קנפילד הומצא במקור בשנות התשעים של המאה ה -18, ונקרא על שם ממציאו, ריצ'רד קנפילד, שהתעשר מהמשחק.

מטרה

המטרה של סוליטר קנפילד היא להעביר את כל הקלפים לערימות הבית.

איך לשחק סוליטר קנםילד

סוליטר קנפילד משחקים באמצעות חפיסת קלפים רגילה של 52 קלפים.


בתחילת המשחק, 13 קלפים ממוקמים פתוחים בעמודת המילואים, כאשר רק הקלף העליון גלוי. בערימת הבית השמאלית יש קלף אחד פתוח, הנקרא קלף בסיס. בשלב הבא 4 קלפים מחולקים ללוח המשחק עם הפנים כלפי מעלה, אחד בכל עמודה. 34 הקלפים הנותרים מונחים עם הפנים כלפי מטה בערימת המלאי.


המספר של קלף הבסיס, מספר הבסיס, קובע את המספר ההתחלתי ממנו נבנות ערימות הבית.


הערימות בלוח המשחק נבנות כלפי מטה לפי מספר, כך שסיום סדרה, מאפשר למקם מלך על אס בצבע ההפוך. עם זאת, ערימות הבית נבנות כלפי מעלה, כך שסיום סדרה מאפשר להניח אס על מלך מאותה צורה.


בלוח המשחק, ניתן לערום קלפים בצבעים מתחלפים ובסדר יורד. ניתן לקחת כל מספר קלפים מתחתית ערימה אחת ולהניח בערימה אחרת. כאשר עמודה מתרוקנת, כל עוד ערימת המילואים אינה ריקה, העמודה הריקה מתמלאת אוטומטית בקלף העליון מערימת המילואים. עם זאת, אם ערימת המילואים ריקה, ניתן להעביר כל קלף אל העמודה הפנויה.


כל עוד מדובר במהלך חוקי, ניתן להציב קלף בלוח המשחק מערימת המילואים, מערמת הקלפים הפתוחים ומערימות הבית. ניתן להציב קלף בערימות הבית מערימות המילואים, הקלפים הפתוחים ולוח המשחק. אם הקלף חולק את המספר של קלף הבסיס, הוא מתחיל ערימה חדשה. אם לא, עליו להמשיך ערימה קיימת.


בכל פעם שהשחקן רואה בכך צורך, ניתן ללחוץ על המלאי כדי לחלק קלפים אל ערימת הקלפים הפתוחים. הדבר נעשה בדרך כלל כשאין עוד מהלכים שניתן לשחק. קנפילד מאפשר מעבר בלתי מוגבל במלאי, כך שכאשר הוא ריק, לחיצה אחת תאתחל אותו.

אסטרטגיית סוליטר קנפילד

שבעה טיפים כיצד לנצח בקנפילד:

  • ניצחון מצריך מידה מסויימת של מזל, וזו הסיבה שקשה מאוד לנצח משחק שנוצר באופן אקראי (גם כאשר מבטלים מהלכים). התקווה היחידה היא תכנון מהלכים בזהירות רבה.
  • מכיוון שרק כל קלף שלישי במלאי זמין, כדי להגיע לקלפים מסוימים, יש צורך לעיתים לדחות מהלכים אפשריים. יש צורך בתכנון קפדני או במזל בכדי להצליח.
  • קל מאוד ליצור סדרות בכל 4 הערימות כך שלא יהיה ניתן למזג אף ערימה. הדבר מקשה על הוצאת קלפים מערמת המילואים. במקרה זה, ייתכן שהשחקן ירצה להתרכז יותר בבניית ערימות הבית.
  • בממוצע, יש לצפות כי קלף אחד ממספרי הבסיס יהיה בערימת המילואים. אם זה לא הקלף העליון, ייתכן שיהיה קשה מאוד להגיע אליו. ללא כל 4 הערימות בתהליך הבנייה הניצחון יהיה קשה הרבה יותר. במקרה זה, יש לתת עדיפות גבוהה ביותר להוצאת קלפים מערמת המילואים.
  • כאשר עמודה בלוח המשחק מתרוקנת בזמן שעמודת המילואים ריקה, ניתן להשתמש בה היטב. בין היתרונות - עמודה ריקה מאפשרת להציב קלף בראש הסדרה (עם שני מהלכים). עם עמודה פנויה וקצת תכנון קפדני, לשחקן מנוסה יש סיכוי מצוין לנצח.
  • לעתים קרובות, העברת קלפים מערימות הבית ללוח המשחק תעניק יתרון. הסכנה הברורה היא שקלפים שהועברו מערימת הבית הופכים לבלתי ניתנים להשגה ברגע שהם מכוסים בקלף שלוקחים מערימת הקלפים הפתוחים או מערמת המילואים.
  • שחקן רציני עשוי לרצות לעבור על קלפים המלאי פעם אחת לפני שהוא מבצע מהלכים כלשהם. כדאי לראשום היכן נמצא כל קלף. ומכיוון שקלף הבסיס, ארבעת הקלפים בלוח המשחק וקלף המילואים העליון ידועים, ניתן לדעת אילו 12 קלפים מוסתרים בערימת המילואים, אך כמובן שלא את הסדר שלהם. השימוש במידע זה הוא כנראה הדרך הטובה ביותר כדי לנצח.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב מ5 אזורים שונים.


לוח המשחק ממוקם בחלק המרכזי-ימני של המסך. הוא מורכב מארבע עמודות לא מסומנות. כל עמודה מכילה בדרך כלל ערימה חופפת אנכית של קלף אחד או יותר עם הפנים כלפי מעלה, אך קרוב לסיום המשחק, העמודה יכולה להיות ריקה.


ערימות הבית ממוקמות ישירות מעל לוח המשחק. הן מורכבות מארבעה מלבנים אופקיים. כל מלבן הוא בסיס בו ניתן לבנות סדרה בצורה עולה לפי מספר.


ערימת המילואים ממוקמת משמאל ללוח המשחק. היא מורכבת מערימה אנכית של כמה קלפים, כאשר רק הקלף העליון פונה כלפי מעלה (גלוי) וניתן להזזה. לא ניתן להניח אף קלף באיזור זה.


בפינה השמאלית העליונה ממוקמות ערימות המלאי והקלפים הפתוחים. הן עובדות יחד בכדי לספק קלף אחד שאיתו אפשר יהיה לשחק בכל פעם.


המלאי מכיל קלפים בהם יעשה שימוש עם התקדמות המשחק. בדרך כלל הוא מכיל ערימה של קלפים עם הפנים כלפי מטה. ערימת הקלפים הפתוחים נמצאת לימין המלאי.


בכל פעם שהשחקן לוחץ על מלאי שאינו ריק, 3 קלפים (או פחות אם נותרו רק 1 או 2) מועברים מהמלאי אל ערימת הקלפים הפתוחים. הקלפים בערימת הקלפים הפתוחים נשארים עם הפנים כלפי מעלה, אם כי רק 3 הקלפים המובילים (או 1 או 2 אם נשארו פחות) יהיו גלויים. ניתן לשחק רק עם הקלף העליון שבערימה.


אין הגבלה למספר המעברים המותרים בערימת המלאי. כדי לאפס מלאי ריק, על השחקן ללחוץ עליו. הדבר יגרום להעברת כל ערימת הקלפים הפתוחים בחזרה למלאי. לא ניתן להכניס קלפים למלאי בשום דרך אחרת.

סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

קנפילד

סוג: קנפילד
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 14 (בערך 7%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימת הבית: עמודות:
עמודת מילואים:
מלאי:
קלפים פתוחים:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 453239 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי