סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
סוליטר קלונדיק 3
00:00
0

סוליטר קלונדיק 3

סוג משחק: קלונדיק
|
סטטיסטיקת ניצחון: 10%

הקדמה

קלונדיק הוא אחד ממשחקי הסוליטר המוכרים ביותר בעולם. לעתים קרובות, המשחק מכונה פשוט סוליטר.
ישנן גרסאות שונות של המשחק. בגירסה זו של קלונדיק, ערימת המלאי מחלקת 3 קלפים בכל פעם ומאפשרת מספר בלתי מוגבל של מעברים על הקלפים.


ישנן למעלה מ8x10 בחזקת 67 חלוקות אפשריות. בגרסת 3 הקלפים ניתן תיאורטית לנצח כ -79% מהמשחקים. עם זאת, בפועל, השחקנים מנצחים הרבה פחות משחקים בגלל מהלכים שגויים ומכיוון שרוב הקלפים בתחילת המשחק אינם גלויים.


קלונדיק משחקים עם חפיסת קלפים סטנדרטית של 52 קלפים. יש חשיבות הן למספרים והן לצורות הקלפים. מהנמוך לגבוה, הקלפים נעים לפי הסדר מאס, ל2, ל3, וכן הלאה עד המלך.

היסטוריה

גרסה זו של סוליטר התפרסמה בסוף המאה ה -19 כקלונדיק בערך בזמן בהלת הזהב של קלונדיק (שם אזור בקנדה). על פי השמועה, המשחק נוצר על ידי מחפשי הזהב באיזור.


בשנת 1987, גרסה של סוליטר שוחררה עבור מקינטוש, כחלק מסט של 8 משחקים ממוחשבים שנקרא סוליטר רויאל. לאחר שגרסה של סוליטר נכללה גם ב- Microsoft Windows 3.0 בשנת 1990, המשחק הפך לפופולרי ביותר. פרט למחשב, ישנן כיום גם גירסאות עבור סמארטפונים וטאבלטים.

מטרה

המטרה של סוליטר קלונדיק 3 היא לבנות את כל 4 הסדרות בערימות הבית, כל ערימה לפי סדר מהאס עד המלך.

איך לשחק סוליטר

עם תחילת המשחק, 28 מתוך 52 קלפי המשחק מחולקים בלוח המשחק. 24 הקלפים האחרים מתחילים במלאי, עם הפנים כלפי מטה.


אם נמספר את העמודות בלוח המשחק משמאל לימין ב- 1 עד 7 אז כל עמודה תקבל מספר זהה של קלפים הזהה למספר הסידורי שלה, כאשר רק הקלף התחתון בה גלוי. בסך הכל ישנם 21 קלפים עם הפנים כלפי מטה (מוסתרים) בלוח המשחק.


אל ערימת הבית ניתן להעביר את הקלף העליון בערימת הקלפים הפתוחים או את אחד מהקלפים התחתונים ביותר באחת מהעמודות, כל עוד הקלף מתאים לסדרה של אותה ערימה. אס מתחיל ערימה חדשה כאשר הקלף הבא מאותה צורה ממשיך את הערימה.


בין העמודות ניתן להזיז רצף מסודר בצבעים חלופיים בכל אורך שהוא מתחתית העמודה לתחתית עמודה אחרת, כל עוד הקלף התחתון בעמודת היעד הינו המספר הבא בתור לקלף העליון שמועבר וגם בצבע הפוך ממנו. אותן הגבלות חלות גם על העברת קלף מהקלפים הפתוחים לתחתית עמודה.


אם מעבירים קלף מעמודה, הקלף שהיה תחתיו ייחשף. לאחר ריקון עמודה מכל הקלפים ניתן להעביר אליה אך ורק מלך.


המשחק נמשך עד שכל הקלפים מועברים לערימות הבית, במקרה זה השחקן מנצח, או עד שהשחקן מחליט להפסיק את המשחק, ובמקרה זה הוא מפסיד. בכל נקודה במהלך המשחק, יש לשחקן יש את האפשרות (שנמצאת בתפריט) להתחיל את אותו המשחק מחדש ולנסות שוב.

אסטרטגיית סוליטר

להלן תשעה טיפים כיצד לנצח בסוליטר:

  • לפני חלוקת קלפים מהמלאי, וודאו תמיד שאין פעולות אחרות שניתן לבצע. המשמעות אינה שצריך לבצע תמיד כל מהלך אפשרי, אבל אם אין סיבה טובה לא לשחק קלף, כנראה שכדאי לשחק אותו.
  • תמיד בטוח להיז אס או 2 מלוח המשחק אל ערימות הבית. עם זאת, אם האס או 2 נמצאים בערימת הקלפים הפתוחים, צריך להיזהר, כי הסרת קלף יכולה להשפיע על סדר הקלפים במלאי לאחר החזרת הקלפים אל המלאי. כלל זה נכון לכל קלף שנלקח מהקלפים הפתוחים.
  • תמיד בטוח לשלוח קלף מלוח המשחק אל ערימות הבית כל עוד שני הקלפים בצבע ההפוך והקטנים ממנו כבר נמצאים גם כן בערימות הבית.
  • העברת קלף מלוח המשחק אל ערימות הבית יכולה להשפיע על הניידות (היכולת להזיז קלפים). לדוגמה, העברת 10 לב מלוח המשחק לתוך ערימת הבית תמנע אפשרות להציב עליו 9 שחור.
  • כשיש ברירה, עדיף בדרך כלל להזיז לעמודה קלף מעמודה אחרת ולא מהקלפים הפתוחים.
  • בדרך כלל עדיף לחשוף קלף נסתר כאשר ניתנת ההזדמנות. עם זאת, יכולים גם להיות חריגים. לדוגמה, העברת קלף שעדיין יש קלפים קטנים ממנו בלוח המשחק לערימת הבית.
  • כאשר יש ברירה, בדרך כלל עדיף לחשוף קלף נסתר בעמודה המכילה את כמות הקלפים הנסתרים הרבים ביותר. מקרה אחד שבו לא כדאי לעשות זאת יכול להיות כאשר חשוב מאוד לפנות עמודה בהקדם האפשרי כדי שיהיה אפשר להעביר אליה מלך.
  • כאשר ניתנת הבחירה בין הצבת מלך שחור או אדום בעמודה פנויה, תחילה לימדו את מצב המשחק הנוכחי כדי להחליט איזה מלך יכול להיות שימושי יותר.
  • פינוי עמודות חשוב רק עבור הצבת מלכים. מכיוון שריקון עמודה יכול רק להפחית את הניידות, עדיף לעכב כל מהלך שירוקן עמודה עד שחייבים עמודה פנויה כדי להציב בה מלך.

פריסת הקלפים

לוח המשחק מורכב מארבעה חלקים שונים.


ערימות הבית ממוקמות בחלק הימני העליון של המסך. הן מורכבות מארבעה תאים מסומנים המונחים בצורה אופקית. בתאים האלה ייבנו הסדרות במהלך המשחק, החל מאס ועד למלך.


מתחת לערימות הבית נמצא לוח המשחק. מונח בצורה אופקית, הוא מורכב מ 7 עמודות לא מסומנות. בהתאם למצב הנוכחי של המשחק, כל עמודה עשויה להיות ריקה או להכיל ערימה של קלף אחד או יותר. זה המקום בו מרבית הפעילות מתרחשת במהלך משחק.


המלאי ממוקם בפינה השמאלית העליונה. בדרך כלל הוא מורכב רק מערימה של קלפים עם הפנים כלפי מטה, עם זאת, לאחר שכל הקלפים חולקו ממנו, מתגלה מלבן. מלבן זה יכול להיקרא מלאי ריק.


מימין למלאי נמצאים הקלפים הקלפים הפתוחים. כאשר מתחיל משחק חדש, אזור זה יהיה ריק.

מלאי והקלפים הפתוחים

המלאי והקלפים הפתוחים פועלים יחד על מנת לספק קלף חופשי גלוי שהשחקן יכול להכניס למשחק. הקלף הגלוי הוא תמיד הקלף העליון בערימת הקלפים הפתוחים, אם יש אחד כזה. אי אפשר להשתמש בקלפים במלאי אלא רק על ידי הכנסתם לערימת הקלפים הפתוחים.


בכל פעם שהשחקן לוחץ על מלאי שאינו ריק, 3 קלפים (או פחות אם נותרו רק 1 או 2) מועברים מהמלאי אל הקלפים הפתוחים. שלא כמו המלאי שבו הקלפים הם תמיד עם הפנים כלפי מטה, הקלפים בערימת הקלפים הפתוחים הם תמיד גלויים, אם כי רק 3 הקלפים המובילים (או 1 או 2 אם יש פחות) יהיו גלויים לעין.


כדי לאפס מלאי ריק, על השחקן ללחוץ עליו. הדבר מעביר את כל ערימת הקלפים הפתוחים חזרה למלאי, מיושרים, עם הפנים כלפי מטה. לא ניתן להכניס קלפים למלאי בשום דרך אחרת.
אין הגבלה למספר המעברים המותרים בערימת המלאי.

סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

סוליטר קלונדיק 3

סוג: קלונדיק
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 10 (בערך 10%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
מלאי:
קלפים פתוחים:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 64695 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי