סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
סוליטר יוקון
00:00
0

סוליטר יוקון

סוג משחק: יוקון
|
סטטיסטיקת ניצחון: 12%

הקדמה

סוליטר יוקון נראה דומה לסוליטר קלונדייק פרט לכך ש 24 הקלפים שאמורים להיות במלאי מחולקים באופן שווה עם הפנים כלפי מעלה לכל העמודות, מלבד לעמודה השמאלית ביותר. כמו כן, הכללים קצת שונים.


ישנן מספר וריאציות של סוליטר יוקון כולל סוליטר רוסי, סוליטר אלסקה וסוליטר אוסטרלי.


המשחק דורש כישורי ריכוז וחשיבה כדי להצליח לנצח בצורה עקבית. על השחקן להיות מסוגל לתכנן מהלכים מראש, לעיתים יותר מרצף אחד. מקובל ששחקן טוב יכול לנצח ביותר מ 80% מהמשחקים.

מטרה

המטרה של סוליטר יוקון היא לבנות את כל 4 הסדרות בערימות הבית, מאס ועד למלך.

איך לשחק סוליטר יוקון

בתחילת המשחק, כל 52 הקלפים של החפיסה מחולקים ללוח המשחק.


בסך הכל מחולקים 21 קלפים נסתרים. 31 הקלפים הנותרים מחולקים גלויים עם הפנים כלפי מעלה, 1 בעמודה השמאלית ביותר ו -5 לכל אחד מששת העמודות האחרות.


בסוליטר יוקון, מבחינה טכנית, ניתן להזיז רק קלף אחד בכל פעם. עם זאת, אם יש קלפים אחרים על גבי הקלף הם יזוזו עימו, לכן, ערימות יכולות לפעמים לגדול מאוד. אם הקלף אינו מלך, ניתן להניח אותו על גבי הקלף התחתון ביותר בערימה אחרת, בעל דרגה הגדולה באחד, ובצבע ההפוך.


כאשר מועבר קלף שנמצא ישירות על גבי קלף הפוך, הקלף ההפוך יתגלה, ויהיה ניתן לשחק עימו.
מכיוון שאין קלף גבוה ממלך, לא ניתן להעביר אותו על גבי קלף אחר. מצד שני, המלך הוא הקלף היחיד שמותר להציב בעמודה ריקה.


ניתן לשלוח קלף לערימות הבית אם הוא במספר אחד גבוה מהקלף הנוכחי בערימת הבית וזהה לו בצורה. המשחק מאפשר להעביר קלף גם מערימות הבית חזרה ללוח המשחק, בתנאי שהוא יוצב במיקום חוקי.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב משני אזורים שונים.


ערימות הבית ממוקמות לאורך הצד השמאלי של המסך ומורכבות מארבעה תאים. בתאים האלה בנבות הסדרות במהלך המשחק, החל מהאס וכלה במלך.


בחלקו העליון של המסך נמצא לוח המשחק. מונח בצורה אופקית, הוא מורכב מ 7 עמודות לא מסומנות. בהתאם למצב הנוכחי של המשחק, כל עמודה עשויה להיות ריקה או להכיל ערימה של קלף אחד או יותר. זה המקום בו מרבית הפעילות מתרחשת במהלך המשחק.

אסטרטגיה לסוליטר יוקון

מספר טיפים לניצחון בסוליטר יוקון:

  • ישנם שלושה סוגי מהלכים שיש לתת להם עדיפות: חשיפת קלפים נסתרים, שליחת קלפים לערימות בית, ופינוי עמודות כך שיהיה ניתן להציב בהם מלכים (על מנת לקבל גישה לקלפים הנמצאים מתחתיהם). לאחר צבירת מעט ניסיון, השחקן יבין מתי לתת עדיפות לכל אחד מהנ"ל.
  • תכננו מספר מהלכים קדימה. בחרו קלף שיהיה מועיל להעביר, ואז חפשו קלף אליו אפשר להעביר אותו. אם לא רואים תועלת במהלך, עדיף לא להזיז את הקלף.
  • אסטרטגיה נוספת לחיפוש רצף מהלכים שעשויים להועיל: כל קלף שרוצים להזיז חייב להיות בתחתית העמודה (פרט למלך). בחרו קלף תחתון, ואז חפשו קלף שעשוי להיות מועבר עליו, ואז שוב חפשו קלף שעשוי להיות מועבר לקלף הזה וחוזר חלילה. התהליך נמשך עד שניתן לקבל מהלך בעל משמעות או שאין עוד מהלכים לעשות ברצף זה.
  • אין לבצע מהלך כלשהו רק בגלל שניתן לבצע אותו... עדיף לעכב מהלכים עד שאין ברירה אלא לבצע אותם. כך תשמרו על כמה שיותר אפשרויות פתוחות למשך זמן רב ככל האפשר. יוצא מהכלל, הוא שליחת אס אל ערימות הבית, שהוא תמיד מהלך מועיל. עם זאת, מאחר ואס הנמצא בתוך ערימה ניתן להעברה אל קלף שתיים זמין, שליחת קלפי שתיים אל ערימות הבית אינה תמיד רעיון טוב.
  • זיכרו כי עבור כל מספר וצבע (למעט אסים) ישנם רק שני קלפים אפשריים שניתן להזיז עליהם את הקלף. למשל, אם שני הנסיכים השחורים גלויים בלוח המשחק ועל אחד מהם יש 10 אדום, אז אין שום תועלת בעיכוב העברתו של ה10 האדום הנותר אל הנסיך השחור השני אם הוא חשוף. ביצוע מהלכים הכרחיים כאלה מקל על בחירה בין המהלכים האפשריים האחרים.
  • בידקו את כל האפשרויות. נניח שאפשר להפוך קלף מוסתר על ידי העברת 6 אדום ל7 שחור. נבדוק ונגלה שגם ה6 האדום השני נמצא באחת העמודות ואפשר להניח אותו על השבע השחור, כדאי לשחק את האפשרות שתשחרר יותר קלפים גלויים מעליו, עד שאולי אפילו יהיה ניתן להגיע לקלפים המוסתרים בעמודה.
  • אל תפנו עמודה עדשתצטרכו להעביר אליה מלך. לדוגמה, השחקן עשוי להזיז שמונה שחור כדי לפנות עמודה, אבל מהלך זה יחסום קלף תשע אדום שהיה פנוי, מה שאומר שלא יהיה ניתן להעביר אליו את קלף השמונה השחור השני. גם אם השמונה השני מוסתר באותה עת, בשלב מסוים הוא יתפנה, ויתכן שזה יקרה לפני שתשע אדום אחר יתפנה.
סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

סוליטר יוקון

סוג: יוקון
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 8 (בערך 12%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 64422 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי