סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
סוליטר עקרב
00:00
0

סוליטר עקרב

סוג משחק: עכביש
|
סטטיסטיקת ניצחון: 5%

הקדמה

סוליטר עקרב דומה לסוליטר עכביש אבל אסטרטגיית המשחק שלו דומה יותר לסוליטר יוקון.


המשחק תלוי לא מעט במזל ולא קל לנצח בו. גירסת הסוליטר עקרב קל קלה בהרבה.

מטרה

המטרה של סוליטר עקרב היא לבנות את כל 4 הסדרות מהמלך עד לאס בתוך לוח המשחק, כאשר כל סדרה נשלחת אוטומטית לערימת הבית לאחר השלמתה.

איך לשחק סוליטר עקרב

סוליטר עקרב הוא משחק קלפים שמשחקים בחפיסת קלפים רגילה של 52 קלפים.


בתחילת המשחק, ערימה של 7 קלפים מועברת לכל אחת משבע העמודות בלוח המשחק. כל הקלפים גלויים, למעט 12 הקלפים הנסתרים, 3 בכל אחד מארבעת הערימות הראשונות (או 3 הערימות הראשונות בסוליטר עקרב קל, סך הכל 9 קלפים נסתרים). שלושת הקלפים הנותרים מהחבילה מונחים עם הפנים כלפי מטה במלאי.


כדי לנצח את המשחק, על השחקן לבנות את כל 4 הסדרות בתוך לוח המשחק מהמלך עד לאס. כאשר ערימה נבנית, היא תישלח אוטומטית לערימות הבית.


במשחק זה, טכנית, ניתן להזיז רק קלף אחד בכל פעם. עם זאת, אם ישנם קלפים מעל קלף המקור והמעבר הוא לעמודה אחרת, כל הקלפים מצטרפים למסע. ערימות יכולות לפעמים לגדול מאוד. מותר להעביר את קלף המקור לקלף מטרה אם קלף מטרה הוא התחתון ביותר בערימה, מספרו גדול באחד מקלף המקור, ומאותה הצורה.


עמודה נחשבת ריקה כאשר כל הקלפים הועברו ממנה. מכיוון שאין קלף גבוה ממלך, לא ניתן להעביר אותו לערמה אחרת, אבל מותר להעביר אותו לעמודה פנויה.


חשוב לציין כי המלך הוא הקלף היחיד שמותר להציב בעמודה פנויה. כמו כן ראוי לציין שמכיוון שהאס הוא הקלף הנמוך ביותר, אי אפשר להניח מעליו אף קלף.


כאשר כל הקלפים הועברו בלוח המשחק לשביעות רצונו של השחקן, עליו ללחוץ על המלאי.


לאחר מכן, השחקן ממשיך לשחק עד לניצחון או עד שאין יותר מהלכים שניתן לבצע.

אסטרטגיה

להלן 7 טיפים כיצד לנצח בסוליטר עקרב:

  • ברגע שכל הקלפים הנסתרים נחשפים, הניצחון הופך להרבה יותר קל. לכן יש לתת עדיפות גבוהה להפיכת כל הקלפים הנסתרים.
  • בדרך כלל עדיף לא ללחוץ על המלאי עד שלא נשארו יותר מהלכים.
  • כאשר ישנה עמודה ריקה, עדיף לעכב את העברת המלך לעמודה הזאת (אלא אם כן הדבר קורה בסיום המשחק או שניתן להרוויח משהו מהמהלך). לעיתים, ניתן להשתמש בצורה אחרת בעמודה הפנויה.
  • מכיוון שלא ניתן להניח אף קלף על גבי אס, רבים טוענים כי השחקן צריך להימנע מחשיפת אס שלא לצורך. עם זאת, מכיוון שלכל קלף שאינו מלך יש ממילא רק קלף ספציפי אחד שאפשר להניח עליו, ניתן לבצע את רוב המהלכים בלי סכנה. אס מהווה בעיה בין אם הוא חשוף ובין אם לא.
  • הימנעו מביצוע מהלכים מסוכנים. דוגמה אחת למהלך מסוכן הוא כזה הגורם לקלפים עם מספר נמוך יותר להיות גבוה באותה ערימה מאשר קלפים עם מספר גבוה יותר באותה צורה. לדוגמה, אם בערימה, 6 עלה הוא גבוה יותר מאשר 7 עלה. הסיבה שהדבר יכול להוות בעיה היא מכיוון שגם כאשר 7 עלה נחשף, עדיין לא ניתן להעביר אליו את 6 עלה מבלי להזיז תחילה את אחד הקלפים שנמצאים בין ה6 עלה ל7 עלה לערימה נוספת.
  • כדי לוודא אם ניתן להזיז קלף או לא, מצאו תחילה את הקלף שעליו אפשר להעביר את הקלף (או, אם מדובר במלך, אז למצוא עמודה ריקה). ואז, כדי לחשוף את אותו קלף, מצאו את הקלף שאליו יש להזיז את הקלף החוסם. יש להמשיך עד שמגיעים לקלף התחתון, מה שיאפשר את המהלך המקורי.
  • היזהר משני סוגי הנעילות. לדוגמה, אם מלמעלה למטה, הרצף 8H-6H-7H קיים בערימה, לא יהיה ניתן לנצח במשחק. (הערה: החוק לא תקף אם הרצף מתהפך כיוון שהעברת ה- 8H אל ה- 9H פותרת את הבעיה). כדוגמה נוספת, אם קיימים הרצפים מסוג 6H-JC ו- QC-5H, המשחק אבוד. (הערה: אם הרצפים מופיעים בצורה הפוכה, ייתכן ויהיה ניתן לנצח). בשני המקרים קיים מעגל של קלפים שלא ניתן להזיז .

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב משלושה אזורים שונים:


לוח המשחק מורכב מ 7 עמודות הנמצאות במרכזו העליון של המסך. כל עמודה מכילה ערימה של קלף אחד או יותר או שהוא ריק. זה המקום בו רוב הפעילות מתרחשת במהלך המשחק.


ערימות הבית ממוקמות בפינה הימנית העליונה, מעל לוח המשחק. הן מורכבות מארבעה מלבנים, כל ערימת בית משמשת להחזקת סדרה שהושלמה.


בפינה השמאלית העליונה נמצא המלאי. זה המקום בו מוחזקים 3 קלפי הרזרבה בהם משתמשים בשלב כלשהו במהלך המשחק. בזמן הרצוי, השחקן לוחץ על המלאי, מה שיחלק את קלפי הרזרבה עם הפנים כלפי מעלה אל לוח המשחק, אחד לכל אחת משלושת העמודות הראשונות.

סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

סוליטר עקרב

סוג: עכביש
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 20 (בערך 5%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
מלאי:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 123426 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי