סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
פריסל
00:00
0

פריסל

סוג משחק: פריסל
|
סטטיסטיקת ניצחון: 33%

הקדמה

פריסל קלאסי משחקים בעזרת חפיסת קלפים סטנדרטית של 52 קלפים. זהו שדרוג של משחק הסוליטר שנקרא המשחק של בייקר. ההבדל הוא שבפריסל, הסדרות נבנות על ידי צבעים מתחלפים (אדום ושחור) בעוד במשחק של בייקר סדרות נבנות לפי צורה.


ניתן לנצח כמעט כל משחק פריסל, דוגמא נדירה לחלוקה שנחשבת כבלתי ניתנת לפתירה היא חלוקה מספר 11982 מגירסת הפריסל של Windows 95 , אפשר לשחק משחק זה מהתפריט העליון של האתר (לחצו על "משחק ממוספר").


בפריסל יש חשיבות הן למספרים והן לצורות הקלפים. מהנמוכים לגבוהים, הקלפים הולכים לפי סדר. אס, 2, 3, וכן הלאה עד עשר, נסיך, מלכה ולבסוף מלך.

היסטוריה

פול אלפי מוכר כממציא של פריסל. בשנת 1978 כאשר היה באוניברסיטת אילינוי, הוא תיכנת את הגרסה הממוחשבת הראשונה של המשחק. במקור היו למשחק כמה גרסאות שונות. הגרסה הפופולרית ביותר היום היא הגרסה הקלאסית.

מטרה

המטרה של פריסל היא לבנות את כל 4 הסדרות בערימות הבית, מאס ועד המלך.

כיצד לשחק פריסל

בתחילת המשחק, כל 52 הקלפים מחולקים עם הפנים כלפי מעלה לתוך 8 העמודות בטבלה. ב -4 העמודות הראשונות מחולקות ערמות של 7 קלפים, וב -4 העמודות הנותרות מחולקות ערמות של 6 קלפים.


השחקן יכול להזיז קלפים קדימה ואחורה בין לוח המשחק לאזור התאים. ניתן להעביר כל קלף לתא פנוי.


כשמעבירים קלף לאחת העמודות, ניתן להציב אותו רק בעמודה פנויה או על הקלף התחתון ביותר בערימה אשר גדול ממנו במספר והפוך בצבע (אדום או שחור). לדוגמה, ניתן להעביר 4 עלה מעל 5 לב או 5 יהלום אשר נמצא בתחתית עמודה. שימו לב שמאחר ומלך הוא בעל המספר הגבוה ביותר, לא ניתן להעביר אותו מתא אל ערימה לא פנוייה.


ניתן להעביר קלף מתא או מתחתית העמודה אל ערימות הבית, בתנאי שהוא אס, שמתחיל לבנות סדרה, או הקלף הבא בתור בסדרה. אפשר גם להעביר קלף מערימת הבית לתא או ללוח המשחק.


רצף מסודר מורכב מקלפים רצופים בערימה שמסודרים גם לפי מספר וגם עם צבעים מתחלפים, כאשר הקלף הקטן ביותר נמצא בתחתית. לדוגמה, מלמטה למעלה, 2 יהלום, 3 עלה, ו4 לב מהווים רצף מסודר בן 3 קלפים.


השחקן מעביר קלף אחד בכל פעם. עם זאת, בתנאי שיש מספר מספק של תאים ועמודות בית ריקות, ניתן להזיז רצף מסודר של יותר מקלף אחד בבת אחת מערימה אחת לערמה אחרת או לעמודה ריקה. הדבר נחשב למהלך אחד בלבד.

אסטרטגיית פריסל

להלן שבעה טיפים כיצד לנצח בפריסל:

  • חיקרו היטב את פריסת הקלפים בטבלה לפני שתבצעו מהלך. חפשו אסטרטגיה שלדעתכם עשויה להביא לניצחון. ביצוע מהלך אפשרי אקראי מבלי לבחון תחילה את ההשלכות הוא בדרך כלל לא האסטרטגיה הטובה ביותר.
  • מאחר ואסים חייבים להיכנס תחילה אל ערימות הבית, יש לתת לחשיפתם עדיפות גבוהה מאוד. לאחר מכן 2, 3, וכן הלאה.
  • מכיוון ששימוש בתאים מגביל את הניידות, יש לחשוב לפני העברת קלף לתא . זיכרו כי ניתן להעביר מלך שנמצא בתא ללוח המשחק רק אם יש עמודה פנויה. זה לא אומר שאסור להעביר מלך לתא.
  • עמודה ריקה שימושית בהרבה מתא מכיוון שהיא יכולה להכיל יותר מקלף אחד, יש לתת עדיפות גבוהה לפיזור ערימת הקלפים בכמה שיותר עמודות. עמודה ריקה יכולה להיות שימושית מאוד לצורך העברת רצפים מסודרים בין ערימות.
  • כאשר עומדים לשים קלף בעמודה ריקה, הקלף הטוב ביותר למלא בו אותה הוא מלך. הסיבה לכך היא שמלך הוא הקלף הגבוה ביותר והקלף היחיד שלא ניתן להניח מעל קלף אחר. עם זאת, שימו לב שהצבת מלך בעמודה פנויה היא לא תמיד אפשרית או מעניקה יתרון.
  • העברת אס או 2 אל ערימות הבית היא תמיד מהלך נכון.
  • ככל האפשר, בנו רצפים מסודרים בלוח המשחק. זיכרו כי לרוב ניתן להזיז רצפים מסודרים במהלך אחד בלבד.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב משלושה אזורים שונים.


החלק השמאלי העליון הוא אזור התאים המורכב מארבעה תאים פנויים. כל תא הוא אזור אחסון לקלף אחד בלבד.


בחלק הימני העליון נמצא אזור ערימות הבית. הוא מורכב מארבעה תאים. זהו המקום בו נבנות הסדרות, החל מאס ועד למלך.


במרכז נמצא לוח המשחק. הוא מורכב משמונה עמודות (לא מסומנות), שכל אחת מהן עשויה להיות ריקה או להכיל ערימה של קלף אחד או יותר, תלוי במצב המשחק הנוכחי.

סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

פריסל

סוג: פריסל
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 3 (בערך 35%)
סטטיסטית, ניתן לפתור כמעט 100% מכל המשחקים

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
תאים:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 644872

משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש [ ? ]סט של משחקי פריסל קבועים המפורסמים בין שחקני פריסל בעולם. למשחק מספר 11982 מעולם לא נמצא פתרון.
אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי