סוליטר ברשת
בטל
רמז
חדש
תפריט
אפשרויות
שמירה
טעינה
סוליטר עכביש שתי סדרות
00:00
0

סוליטר עכביש שתי סדרות

סוג משחק: עכביש
|
סטטיסטיקת ניצחון: 20%

הקדמה

סוליטר עכביש, הידוע גם בשם ספידר סוליטר, הוא משחק קלפים פופולרי שמשחקים במקומות רבים בעולם. זהו משחק מורכב הדורש מיומנות טובה בפתרון בעיות. עם זאת, אם אתם רוצים רק להירגע, ניתן לשחק את המשחק גם ברמה קלה.


את המשחק משחקים עם חפיסת קלפים סטנדרטית של 52 קלפים. יש 3 דרגות קושי שונות. ברמת הקושי הקלה משחקים עם צורה אחת בלבד וקל יחסית לנצח. ברמה הקשה משחקים עם כל 4 הסדרות וקשה למדי לנצח בה. הרוב מעדיפים את הרמה הזו (הבינונית) עם שתי הסדרות.


גרסה זו מיועדת לשחקנים שרוצים לשחק ברמת קושי בינונית. משחקים עם 52 קלפי לב ו- 52 קלפי עלה.

היסטוריה

מסופר שסוליטר עכביש קיבל את שמו מהעובדה שלעכבישים יש 8 רגליים ולמשחק 8 ערימות בית.
הגרסה הממוחשבת הפכה לפופולרית מאוד בעקבות שילובה ב Windows 98 Plus של מיקרוסופט. גם כיום זהו אחד ממשחקי סוליטר הכי אהובים בעולם.

מטרה

המטרה של סוליטר עכביש היא לבנות את כל 8 הסדרות מהמלך עד לאס בתוך לוח המשחק כאשר כל אחת מהן נשלחת אוטומטית לערימת הבית לאחר השלמתה.
למעשה המטרה היא לרוקן את לוח המשחק מכל הקלפים.

איך לשחק סוליטר עכביש

סוליטר עכביש משחקים עם שתי חפיסות של קלפי משחק רגילים, סך הכל 104 קלפים.


בתחילת המשחק, ערימת קלפים מחולקת לכל עמודה בלוח המשחק, 6 ל -4 העמודות השמאליות ביותר ו5 ל-6 העמודות הנותרות, בסך הכל 54 קלפים. רק הקלף העליון (התחתון ביותר על המסך) בכל ערימה הוא עם הפנים כלפי מעלה (גלוי) בזמן שכל השאר פונים כלפי מטה (מוסתרים). 50 הקלפים הנותרים נשלחים למלאי.


על מנת לנצח השחקן צריך להפוך את כל 44 הקלפים הנסתרים שבלוח המשחק. קלף מתהפך (או נחשף) באופן אוטומטי כאשר כל הקלפים שמעליו הוסרו. לאחר שהקלף גלוי ניתן להזיז אותו אם רוצים.


בסוליטר עכביש, קבוצות של קלף אחד או יותר מועברות בכל פעם בין עמודות בלוח המשחק. כל הקלפים המועברים חייבים להיות באותה צורה, ובסדר עוקב יורד. כאשר השחקן מצליח לסדר סדרה של אותה צורה ממלך עד אס, היא תעבור אוטומטית לערימות הבית.


עמודה שלא מכילה קלפים היא עמודה ריקה או פנויה. כללי המשחק מאפשרים להציב בעמודה ריקה כל רצף של קלפים שניתנים להזזה.


רצף מתאים בלוח המשחק יכול להיות מועבר מתחתית ערימה אחת, או לתוך עמודה פנוי או אל הקלף התחתון ביותר בערימה אחרת. אם מעבירים לערימה אחרת, קלף היעד חייב להיות הבא במספר לקלף שאליו הוא מועבר, עם זאת, הוא לא בהכרח חייב להיות באותה צורה.


כאשר כל הקלפים הועברו לשביעות רצונו של השחקן, עליו ללחוץ על הערימה השמאלית ביותר במלאי כדי לחלק את הקלפים בה ללוח המשחק (קלף אחד לכל עמודה).


תהליך זה של העברת רצפים מתאימים וחלוקת הערימה הבאה ממשיך עד שלא נותרו עוד ערמות במלאי. בשלב זה, אם השחקן מסוגל לגרום להסרת כל הקלפים מלוח המשחק, השחקן ניצח.

רמזים

לחיצה על רמז תדגיש קלפים בשני צבעים, קליפים שניתן להזיז על קלפים מאותה הסדרה (אלו הם המהלכים העדיפים) יודגשו בכחול, קלפים שניתן להזיז על קלפים שאינם מאותה הסדרה, יודגשו בצהוב.


בהתאם לאפשרויות שבחרת, יתכן שלחיצה על קלף לא תזיז אותו על קלף מסדרה אחרת ותצטרך לגרור אותו. ניתן לשנות התנהגות זאת מתפריט האפשרויות.

אסטרטגיית סוליטר עכביש

אנא קיראו את סוליטר עכביש סדרה 1 לקבלת אסטרטגיה בסיסית יותר ולסוליטר עכביש 4 לקבלת אסטרטגיה וטיפים מתקדמים יותר.
להלן מספר טיפים כיצד לנצח בסוליטר עכביש:

  • לפחות בסבבי המשחק הראשונים, האסטרטגיה צריכה להיות פינוי עמודה. אחת השיטות היא לעשות זאת בכל מחיר ושנייה היא לבצע כמה מהלכים שעלולים לפגוע בגישה לקלפים מוסתרים.
  • תכננו את המהלכים שלכם בזהירות. נסו למצוא שילוב של מהלכים רצופים שמשיג יעד מועיל כלשהו, לדוגמה הפיכת קלף מוסתר או פינוי עמודה.
  • בדרך כלל, צריך לתכנן שילוב של מהלכים שמניבים את ההישגים הגבוהים ביותר, אבל צריך גם לשקול את הדברים עליהם מוותרים.
  • בסבבי המשחק הראשונים, האסטרטגיה הברורה צריכה להיות פינוי עמודה. עם זאת, במהלך המשחק, צריך לעבור מאסטרטגיה של חשיפת קלפים לסידור הקלפים הפתוחים.
  • יש מקרים שבהם משתלם לא לסיים לבנות סדרה, אפילו אם הדבר אפשרי. עם זאת, ככלל, אם השלמת סדרה גורמת לפינוי עמודה, אין זו טעות לעשות זאת.
  • לעתים קרובות, השארת רצף מבולגן, כלומר שמכיל שינוי אחד או יותר בצורות הנמצאות בו, יכול להיות יתרון. לעתים קרובות אפשר להעביר רצף מבולגן מעמודה אחת לאחרת, בדרך כלל בעזרת עמודות פנויות. על השחקן לבחור להשאיר רצפים מבולגנים בעמודות שבהן יש פחות סיכויים שיפריע לניצחון. הניסיון ילמד אילו עמודות עדיפות.
  • אל תתעסקו יתר על המידה בקלף נסתר יחיד (או שניים, או לפעמים אפילו שלושה) הנמצאים ישירות מתחת למלך. אל תניחו שהפיכת הקלף הנסתר היחיד בעמודה תעזור לפנות את העמודה במהירות. אבל, אם אין שום דבר אחר מוצלח לעשות... קדימה, גלו מה המלך מחביא.
  • כאשר מתלבטים בבחירה בין וויתור על עמודה ריקה כדי להפוך את הקלף הנסתר לבין הוספת קלפים לערימת קלפים מסודרים, בדקו היטב את מצב המשחק לפני שתקבלו החלטה. לעתים קרובות מאוד האפשרות הטובה יותר היא להוסיף סדר למשחק. יש לכך גם יתרון כי הפיכת קלפים נסתרים בהמשך המשחק יכולה להפוך למטלה קלה יותר.

פריסת הקלפים

מסך המשחק מורכב משלושה אזורים שונים.


לוח המשחק מורכב מעשר עמודות לא מסומנות מסודרות אופקית על פני המסך. כל עמודה מכילה ערימה אנכית של קלף אחד או יותר (שמסתירים אחד את השני בצורה חלקית) או שהיא תהיה ריקה, תלוי במצב המשחק הנוכחי. זהו המקום בו מרבית הפעילות מתרחשת במהלך המשחק.


ערימות הבית ממוקמות בפינה הימנית העליונה, מעל לוח המשחק. הן מורכבות מ8 מלבנים אופקיים. כל ערימת בית תכיל סדרה שלמה גמורה.


בפינה השמאלית העליונה נמצא המלאי. זה המקום בו נמצאים הקלפים שנכנסים למשחק במהלכו. בתחילת המשחק הוא מכיל 5 ערימות קלפים מסודרות. כל ערימה מכילה 10 קלפים. לחיצה על ערימת המלאי הימנית ביותר תגרום לחלוקת קלפים ללוח המשחק, קלף אחד לכל עמודה.

סוליטר ברשת
   
© 2017-2024 סוליטר ברשת, כל הזכויות שמורות
   טוען קלפים...
האם לחזור לדף הבית?
חלק קלפים חדשים
התחל שוב עם אותם קלפים
[ ? ]למשחקים שניתן לנצח בהם מובטח שיש פתרון, אולם לעיתים הוא אינו פשוט או גלוי לעין!
סוליטר
עכביש
משחקי קלפים
קלאסיקות
פריסל
יוקון
40 גנבים
פירמידה

איך לשחק?

סוליטר עכביש שתי סדרות

סוג: עכביש
סטטיסטיקת נצחון: 1 מתוך 5 (בערך 20%)

המטרה: להעביר את כל הקלפים לערימות הבית

ערימות הבית: עמודות:
מלאי:

קיצורי מקשים
רווח - חלוקת קלף מהמלאי
H - רמז
Ctrl+Z או U - ביטול
N - פתיחת חלון משחק חדש
מינוס/פלוס - שינוי גודל קלף
הפסקת קפה

שחק במשחק ממוספר

מספר המשחק הנוכחי: 33540 [ ? ]משחקים ממוספרים הם חלוקות קלפים קבועות וידועות מראש

לא לכל המשחקים הממוספרים קיים פתרון

אנא בחר מספר משחק בין 1 ל 100,000,000

 
שתף משחק זה
הרשמה לסוליטר ברשת
שם משתמש
כתובת מייל
סיסמה
אישור סיסמה
כבר נרשמת? היכנס כאן
הרשמה
מתחברים לסוליטר!
שם משתמש
סיסמה

הרשמה לסוליטר ברשת
התחברות
סוליטר, בכל מכשיר!
הורד את האפליקציה החדשה שלנו!
לחץ על הכפתורים או סרוק באמצעות הטלפון [ ? ]עבור אייפון - פתח את הטלפון, עבור למצב מצלמה והחזק את הטלפון כך שיצלם את הקוד. עבור אנדרואיד - אם אין לך קורא QR, גלוש אל האתר מהדפדפן הסלולארי ולחץ על הקישור.
אפליקצית סוליטר בחנות של אפל
 
אפליקצית סוליטר בחנות גוגל פלי